top of page

Slunečné, severojadranským podnebím ovlivněné Korutany jsou se svými 2000 m vysokými nejjižněji položenými rakouskými Alpami, jezery a blízkostí Triglavského národního parku (Slovinsko), Karnišských alp (Itálie) a Jaderského moře tím nejlepším, co může Spolková republika Rakousko nabídnout k prožití nádherné dovolené v kterékoliv roční době.

original?tenant=vbu-digital

Feld am See (750 mnm) je turisty velmi oblíbená vesnička na břehu jezera Brennsee a samém okraji národního parku Nockberge, nedaleko Bad Kleinkirchheim (1000 mnm), proslulého střediska Světového poháru v alpském lyžování s termálními lázněmi. Ve Feld am See je tabák s poštovní sběrnou, hotelové restaurace s venkovními zahrádkami, bankomat, pláž, tenisové kurty, malý obchod se sportovními potřebami a v něm půjčovna tenisových raket, horských kol a elektrokol, sportovní škola nabízející kurzy tenisu, jachtaření a windsurfingu, jízdárna na koních a rybí sádky (prodej čerstvých ryb, rybolov).   

original?tenant=vbu-digital

V létě je oblast kolem Feld am See se svými horami a jezery rájem pro ty, kteří milují vysokohorskou turistiku, projížďky na horských, silničních a elektro kolech (půjčovny a nabíjecí stanice téměř v každém větším hotelu), vodní sporty (včetně jachtařského sportu, windsurfingu, potápění apod.), projížďky na koních (jízdárna ve Feld am See), tenis (bezpočet tenisových kurtů) a v neposlední řadě rybaření (buď na jezerech či přímo na rybích sádkách ve Feld am See). Navíc, na okraji Bad Kleinkirchheimu je vynikající golfové hřiště. V okolí je spousta turistických atrakcí pro celé rodiny a v letní a zimní sezóně se zde konají různé slavnosti, posvícení a koncerty pod širým nebem.

original?tenant=vbu-digital

V zimě nabízí Feld am See poklidnou atmosféru, možnost bruslení buď na zamrzlých jezerech (upravují se) či na zimním stadiónu v nedalekém městečku Radenthein, a blízkost několika známých korutanských lyžařských středisek, z nichž nejbližším (cca 10 min. autem) a nejznámějším je lyžařská aréna Bad Kleinkirchheim/St.Oswald s cca 100 km perfektně udržovaných sjezdovek, včetně slavné Franz Klammer Abfahrt, na které se jezdí sjezd a super G Světového poháru. Je zde samozřejmě velké množství půjčoven lyží, ski servisů a lyžařských škol pro děti a dospělé. Třešničkou na dortu po skončení lyžování je pak relaxace v jedněch ze dvou termálních lázní (Römerbad, St. Kathrein) s vnitřními i venkovními bazény s teplotou vody kolem 34°C, saunami a různými druhy masáží.

bottom of page